niedziela, 1 maja 2016

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Pod koniec tego roku (a dokładnie 11/11/2016 r. - premiera światowa, zaś w Polsce dopiero 18/11/2016 r.) w kinach na nowo zagości świat czarodziejów, wykreowany przez J. K. Rowling.
Mowa oczywiście o "Fantastycznych zwierzętach i jak je znaleźć". Nie wiem, jak wy - ale ja wprost nie mogę się doczekać premiery filmu! Pod koniec listopada na pewno zdam relację z premiery filmu!


Kilka ciekawostek na temat książki i ekranizacji:

1. Książka została stworzona przez autorkę, po napisaniu przez nią "Harry'ego Pottera i Czary Ognia".

2. Adaptacja filmowa będzie trylogią - premiera drugiej części planowana jest na rok 2018, zaś trzeciej w 2020 r.

3. Scenariusz napisała J. K. Rowling, zaś reżyserem  został David Yates (reżyser czterech ostatnich filmów z serii "Harry Potter").

4. W głównych rolach występują Eddie Redmayne (jako Newt Scamander) oraz Katherine Waterston (Porpentina Goldstein).

5. Akcja filmu osadzona będzie w Nowym Jorku w roku 1926. Główny bohater przybywa do Ameryi (z Anglii), mając ze sobą tajemniczą walizkę. Skrywa w niej schwytane i skatalogowane magiczne zwierzęta. Mimo, że historia rozpoczyna się w Nowym Jorku - to autorka zdradziła jednak, że większa część filmu będzie miała miejsce jeszcze gdzieś indziej.

6. Pupilkiem Newta jest niuchacz. Oprócz niego w filmie pojawią się takie magiczne zwierzęta jak - nieśmiałek, lelek, wróżebnik, popiełek, psidwak, śmierciotula, tryton.

7. Na konwencie CinemCon Alison Sudol i Dan Fogler (w ekranizacji Queenie Goldstein oraz Jacob Kowalski) zdradzili, że w filmie pojawią się lub usłyszymy o osobach, które znamy już ze świata Harry'ego Pottera. W zwiastunie wspomniany jest Albus Dumbledore.

8. Oficjalne logo filmu.


9. I pierwszy polski zwiastun filmu.10. A na zakończenie kilka zdjęć promujących film. W tym moje ulubione z J. K. Rowling! 
Ja się już nie mogę doczekać chwili, w której film trafi na kinowe ekrany.
A Wy?


1 komentarz:

  1. Po przeczytaniu tego posta też nie mogę się doczekać! :D

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Theme by Lydia